I co dalej ze zbyt wąską działką?


Zdarza się, że z jakiś powodów staniemy przed wyzwaniem wybudowania naszego domu na wąskiej działce. Możliwe, że taki właśnie kawałek ziemi otrzymaliśmy od rodziny lub sami zdecydowaliśmy się na jego zakup z powodu ograniczeń finansowych. Strona https://www.e-domy.pl/projekty_domow.html chętnie przyjdzie nam w takiej sytuacji z pomocą. W swojej ofercie posiada bowiem projekty domów… na wąską działkę. Czym się one różnią od innych projektów i czy warto w nie zainwestować?

Przede wszystkim, uwzględniają gabaryty posiadanej przez nas ziemi i gwarantują, że w trakcie budowy nie przekroczymy granic naszego sąsiada (co zresztą mogłoby narazić nas na poważne nieprzyjemności, ze sprawą sądową włącznie). Projekty domów na wąskie działki nie zawierają jednak budynków mało symetrycznych, zamkniętych w dziwnych bryłach czy tym bardziej niefunkcjonalnych. Przeciwnie – domy wzniesione na wąskich działkach nierzadko prezentują się lepiej niż te „normalne”. Charakteryzują je ciekawe rozwiązania architektoniczne i wykończeniowe. Nie wyróżniają się jednak na tyle, by skupiać na sobie ciekawskie spojrzenia przechodniów.

Wbrew pozorom, projekty domów na wąską działkę nie obejmują tylko budynków piętrowych. Istnieje wiele interesujących projektów porterówek, jeśli tylko ten typ budowy nam odpowiada i właśnie jego chcielibyśmy wcielić w życie.

Wąska działka nie jest zatem wyrokiem. Nie musimy jej pilnie sprzedawać ani zamienić na kwadratową, by ciszyć się wspaniałym domem i ogrodem. Warto zdać się na profesjonalistów, którzy przedstawią nam swoje wizje, a także doradzą, która z nich sprawdzi się najlepiej w naszej konkretnej „sytuacji przestrzennej”. Nie ma bowiem dwóch identycznych przypadków, ale jest – o czym musimy pamiętać – wiele możliwości. Nie należy z nich rezygnować.