Jaki program do fakturowania wybrać?


Na rynku IT można znaleźć dużą liczbę programów do fakturowania oraz innych programów dla firm. Dobry program do fakturowania http://www.lefthand.pl/pl/subsites/program-ksiegowy powinien posiadać wszystkie funkcji niezbędne do wystawiania faktur VAT, zaliczkowych, końcowych, pro-forma oraz korygujących i paragonów fiskalnych.

Przede wszystkim musimy określić do czego, jest nam potrzebny program do fakturowania. Jeżeli mamy małą firmę, możemy skorzystać z aplikacji do fakturowania. Programy do fakturowania powinny być proste w obsłudze, mieć przyjazny interfejs. Program może być darmowy, ale będzie posiadał ograniczoną liczbę funkcji. Bardzo przydatna jest funkcja wystawiania faktur online i wysyłania ich mailem do klienta. Znacznie to usprawnia pracę.

Dzięki programowi do fakturowania, który daje możliwość wystawiania faktur online, możesz nie tracić czasu na zapisywanie plików w formacie PDF, załączanie ich w mailach. Jeżeli możesz również umieścić przycisk, który pozwoli opłacić fakturę online, to w ten sposób zaoszczędzimy czas naszych klientów. Najlepsze oprogramowania do fakturowania są w stanie wczytać dane klienta z Głównego Urzędu statystycznego, wystarczy wprowadzić NIP klienta, a inne dane pojawią się automatycznie. Szczególnie przydatna ta funkcja jest dla firm, która wystawia więcej niż 10 faktur miesięcznie.